Vnútorný monológ alebo Keď sa ma nabudúce zase spýtaš, prečo nemáme mlieko

Je 06:30. Vstávam. Rozmýšľam, aký je deň. Jedenásteho septembra. Padli dvojičky. Či to nebolo vtedy? Pamätám, keď sme boli v New Yorku na Michalovu tridsiatku a videli sme miesto, kde stáli. To bol parádny výlet. Aj na moju tridsiatku sme si chceli nejaký podobný dopriať, ale narodila sa Viki a bola maličká, mala len rok.

Viki bude určite chcieť na raňajky mlieko. Myslím, že už sa míňa, musím dokúpiť. Musím ísť do obchodu. S tebou je to jednoduché, že Rafal, tebe mlieko dokupovať nemusím. Je to možné, že v nedeľu máš už štyri mesiace? Panebože. Musím ti urobiť fotku na pamiatku, čo ti oblečiem? Musím pozrieť, čo som ti včera prala, aj tak to musím dnes požehliť. A o mesiac máš už päť, chesus! Musím ťa objednať na ďalšie očkovanie!

Dúfam, že Viki dovtedy nechytia sople. Vidíš, musím jej doobjednať vitamíny. Spravím to hneď. A to už rovno objednám aj nám Dčko, veď zima ide. Aj vlnené tričká a nohavice musím deckám objednať. Koľko mám ešte na účte? Aha. A na spoločnom? Ah. A aké máme prichádzajúce platby, fasa, tento mesiac zase hypotéka. No nič, aspoň bude potom chvíľu pokoj. Hlavne, že máme čo jesť.

Vlastne musím ísť do obchodu. Čo treba kúpiť? Viki hrušky. A syr. Čo budem variť? Ostala tam omáčka z pizze, tak asi nejaké cestoviny, nech to využijem a nevyhodím. Tak kúpim aj cukinu, posekám do toho. V mrazáku mám ešte mleté kuracie, to dám do toho. Bože ten mrazák je taký plný, ešte, že sme kúpili ten veľký. Však kam by sme dali tie klobásy, čo nám mamina s tatinom doniesli. To je fajn, že mohli prísť a videli Rafala. Hlúpa korona. Dobre, že mám ten test negatívny. Chudák Michal, že musel sedieť dva dni doma kvôli mne a nemohol ísť do roboty, aj keď teda veď bolo jasné, že tie horúčky mám z toho zápalu prsníka. Aha ešte vlastne tam mám aj skoro celú kapustu, aj z tej musím niečo uvariť. Ježiš , 06:35, no dobre, už vstávam.

Čo som to ešte chcela z toho obchodu?!

PREČÍTAJTE SI AJ: JEDEN O MALÝCH AUTÁCH A ČERVENÝCH NECHTOCH

Páčilo sa ti? Povedz o tom ostatným:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *