Veľké upratovanie – 6 kúskov, ktoré šatník matky nepotrebuje

Či už chceme, či nie, aj po tom pôrode si musíme niečo obliecť. Áno, ja viem. Tiež ma to otravuje. Navyše, kto má čas prechádzať sa v našom nadrozmernom šatníku a kombinovať. Nikto. Preto čím menej vecí na výber, tým lepšie. Pozbierala som 6 kúskov, ktoré po príchode dieťaťa váš šatník už nepotrebuje a hneď vám aj poviem, prečo.

Vy ste si mysleli, že matky nosia tepláky a mikiny len preto, že sú to unavené bytosti, ktorým už neostal čas na seba a vlastný šatník? Že jednoducho už vzdali starostlivosť o seba? Prestali kupovať el a vóg, lebo ich v trafike pri nákupe macka pusíka prehliadli? (Teda, Macko Pusík už asi, bohužiaľ, nevychádza, ale povedzme si úprimne, to bolo niečo!) Že matkám je skrátka jedno, ako vyzerajú, lebo sa starajú o dieťa a na nič iné nemyslia?

Ale prosím vás.

Matky nosia túto uniformu z úplne iného dôvodu. Lebo vedia. Lebo už pochopili. Pochopili, že niektoré veci sa už skrátka s príchodom dieťaťa nenosia.

Ak ste tehotná a práve si robíte zoznam aktuálnej garderóby na najbližšie mesiace, môžete prestať googliť trendy na jar/leto 2019, lebo sláva, je tu Barbora a tá vás zachráni! Tak poďme na to a povedzme si, ktorých 6 kúskov radšej škrtáme zo šatníka?

 • Sukňa s perličkami (platí aj na roztrhané rifle)

Chápem, že tento výstrelok asi nie je niečo, čo skrýva šatník (pred vami) každej z vás. Môžete však aplikovať aj na flitre či rozstrapkance na džínsoch.

Kúpila som si krásnu sukňu s našitými aplikáciami – malými perličkami. Nádherný kúsok. To, že Viktoria zdieľa tento názor som pochopila, keď pristúpila bližšie a začala skúmať, koľko perličiek sa jej jedným trhom ruky podarí odstrániť. Podobne to funguje s akýmikoľvek flitrami, nášivkami na oblečení, alebo ležérne vytŕčajúcim strapcom nitky z diery na kolienku na roztrhaných rifliach. Malí kazisveti všetkých krajín, spojte sa!

www.barboramaviktoriu.sk

 • Sukňa – krátka alebo úzka

Mnoho vlastníkov chromozómu Y bude pri tomto bode zaklápať partnerkám počítače a hádzať sa na displej, ale povedzme si úprimne – skúste utekať v úzkej sukni za malým začínajúcim chodcom. A majte pri tom na pamäti, že niečo za niečo, takže to, že začali chodiť znamená, že ohluchli a ignorujú vás. Alebo sa v takej krátkej sukni sedemdesiatkrát denne zohnite po niečo s láskou hodené na zem, prípadne si čupnite do pieskoviska. Lahoda. Sukne škrtáme.

 

 • Čierne tričko

Som jediná, koho dieťa cíti nutkavú potrebu túliť sa a objať matku v čiernom tričku vždy, keď má sople?

 

 • Biele tričko

Som jediná, koho dieťa cíti nutkavú potrebu túliť sa a objať matku v bielom tričku vždy, keď jedlo čučoriedky/drží v ruke fixku/kŕmilo sa samé rukami špagetami?

 

 • Béžový kabát

Vyzdvihla som Viktoriu z jaslí a keďže bol malebný deň v Dánsku, mala na sebe zablatené gumáky, navyše špinavé od piesku. Všetko prebiehalo hladko, do momentu, kým sme došli domov a ja som ju vybrala z kočíka a ona sa v mojej náruči pohodlne oprela. Gumákmi o kabát.
Bonus: TU ste si mohli prečítať, čo všetko ešte na môj (vraj kedysi) béžový kabátik pribudlo…

www.barboramaviktoriu.sk

 • Džínsy

Je pravdepodobné, že sa do džínsov nejaký čas po pôrode nezmestíte. A keď sa do nich konečne zmestíte, pravdepodobne ich štýl už dávno vyšiel z módy a vy budete musieť váš šatník obohatiť o nejaký modernejší strih. Napríklad hrôzostrašné zvonové nohavice. Ich plus – zvony budú v jednej línii s vašimi bokmi a vy budete vyzerať ako krásne súmerná šatníkovná skriňa Pax.

 

Tak čo, dámy, páni a zlomyseľné bezdetné čitateľky vóg a el. Už vám je jasné, prečo matky vyzerajú ako vyzerajú? Nie preto, že nestíhajú alebo sa nezaujímajú.

 

Ony už jednoducho vedia.

Páčilo sa ti? Povedz o tom ostatným:

2 thoughts on “Veľké upratovanie – 6 kúskov, ktoré šatník matky nepotrebuje

 • 8. novembra 2018 at 5:50
  Permalink

  Sopel na nie len ciernom tricku ale na hocicom ciernom (kedze ciernu preferujem) volam “isiel po mne slimak” 😀 Felix si totiz do mna utiera nos zamerne 😀

  Reply
  • 24. novembra 2018 at 21:18
   Permalink

   😀 😀 Takže toto sa vekom nezmení a budem celá zaslimáčená? 😀

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *