Ide Nový rok: Aké sú 3 reálne novoročné predsavzatia mladej mamy?

Viete, ako to chodí. Starý rok odchádza, nuž je čas spomínať a bilancovať. A ten nový so sebou prináša novoročné predsavzatia. Ako ho spraviť iným, lepším, úspešnejším?

Dámy. Základom je dávať si novoročné predsavzatia, ktoré môžeme splniť.

Takže nebuďte naivné, nesnívajte a neželajte si, že v roku 2018 chcete prespať každú noc, celú noc. Alebo že sa sama vycikáte (schválne sa pochváľte, koľko z vás dostalo pod stromček jednorožca??). Vyložíte nohy a vypijete kávičku. Alebo si také predsavzatia dajte a potom napíšte mne, škodoradostnej mame. Nič tak nepoteší a nespojí ako zdieľané utrpenie.

Inak ale keby ste tú noc prespali a tie nohy si vyložili, to mi nepíšte. To nechcem vedieť.

3 reálne novoročné predsavzatia mladej mamy

V tomto duchu som sa rozhodla dať si nasledovné tri novoročné predsavzatia:

1. Keď som s Viki, tak som s Viki.

Rada trávim s Viktoriou čas. Pozerám, ako sa hrá, skúša, spoznáva.. Budem pri nej a chcem byť pri nej. Nemyslím tým, že jej budem skákať do tváre. Niekedy sa zahrá aj sama. Ale niekedy chce byť s nami, tak budeme s ňou. To scrollovanie facebookom a výpredaj na asose počká (ten výpredaj možno nie, ale veď oni sa dosť často opakujú).

2. Nebrať to všetko tak vážne.

Občas mám pocit, že niet agresívnejšej sorty na internete, ako matky. Určite to poznáte a chtiac-nechtiac ste sa už do podobných diskusií, či už pasívne alebo aktívne, dostali. Ty už nekojíš?? Ty ešte kojíš?? Stále ho/ju máš v nosiči… Preboha, na čo ti je kočík? Ako to, že už jej/mu dávaš čokoládu? To naozaj ešte nemal/a nič sladké?
Je veľa vecí, ktoré matky robia s ktorými nesúhlasím. Alebo s nimi súhlasím. Ale pokiaľ to nerobia s mojim dieťaťom, tak mi to môže byť ukradnuté. A vám takisto. Materstvo či rodičovstvo nie je súťaž. Nie ste horšia matka za to, že má vaše dieťa cumel a nie ste ani lepšia za to, že ľúbi brokolicu. Je to vaše dieťa a váš svet. Urobte si ho pekným.

3. Nestresovať sa.

Mám dieťa. Nie diaľkové ovládanie na atómovú bombu. Ani jej ani mne nepomôže, keď budem pre niečo stresovať (toto je môj najväčší problém, ktorý sa stále učím prekonávať – naozaj sa svet nezrúti, ak z drobného problému hneď neošediviem. Naozaj?!). Keď všetky deti v okolí začali štvornožkovať a naša Viktoria na to s úsmevom a bľabotom pozerala a pri tom si váľala svoje sudy, moja mamina skonštatovala, že je to aj tak jedno. Nechodí? Raz začne. Tak, ako nikoho nezaujíma, na aké známky ste zmaturovali, tak naozaj nikoho nebude zaujímať, či ste začali chodiť v 11 alebo 18 mesiacoch. Chodiť raz začne.
A je to pravda. Vychutnávajte si to a netrhajte si vlasy, lebo nechodí, nerozpráva alebo mu niekto ponúkol keksík. Prípadne sa po ňom pre istotu vrhnite a zjedzte ho sama…

A bonusové štvrté:

4. Neotehotnieť

(Ak ti práve vyskočilo obočie a krk poskočil dozadu, pozri 1. bod v tomto článku). Rozhodla som sa dať si v roku 2018 prestávku s tehotenstvom a pôrodmi.

 

Mám ešte ďalšie, povedzme tri predsavzatia, ale tie sa materčenia veľmi netýkajú, preto ich nebudem vypisovať. A ešte jedno pekné predsavzatie, ktoré som videla a zaujalo ma, ktoré si mnohí do 2018 dávajú – sebaláska. Ak by ste si mali zobrať z tohto článku alebo do budúceho roku len jednu jedinú vec, nech je to to. Veď viete, štastná spokojná mama rovná sa šťastné spokojné dieťa. Musím sa skromne priznať, že neviem čím to je, ale odkedy mám Viktorku, mám sa radšej. Že vážim o 20kíl menej ako takto pred rokom na tom má pravdepodobne nepatrnú zásluhu…

Tak všetci, ktorí čítate tieto riadky, v roku 2018 vám želám, aby ste sa mali radi, dobre, užívali si, čo máte a videli farebne aj keď je ten svet niekedy čierno-biely.

Vidíme sa v roku 2018 s veselými trapasmi bezradnej prvorodičky !

Páčilo sa ti? Povedz o tom ostatným:

2 thoughts on “Ide Nový rok: Aké sú 3 reálne novoročné predsavzatia mladej mamy?

 • 3. januára 2018 at 20:52
  Permalink

  Bashka, pamatuju si, kdy jsem k tobě na blog chodívala a hltala tvé články, jsem ráda, že jsem se konečně dostala na tvůj nový blog s prckem. Jenom, co jsem si přečetla úvodní slova, musela jsem se zasmát. 😀

  Moc ti přeji, ať se tvá skromná přání vyplní, s tím druhým těhotenstvím opatrně, kamarádce se tak neplánovaně podařily hned dva schodky, tak čekáme, jestli letos padne trojka. 😀

  Reply
  • 18. júla 2018 at 9:13
   Permalink

   Ahoj, ďakujem za komentár, je to možné, až teraz som ho našla v tej záplave spamu, ktorá ma neviem ako našla ? si zlatá, teším sa, že sa páči a nech sa páči aj naďalej . Pokiaľ ide o druhé tehotenstvo, máš pravdu, budem ticho ? ako kamarátka, bude tretie?? ??

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *