Brokolicové nugetky pre najmenších jedákov

Dnes trochu netradične, pridávam jednoduchý krátky recept na brokolicové nugetky. Neviem, či je to tým, ako hrdo propagujem svoj “brocolli brain“, ale Viktorka už od mala malička brokolicu zbožňovala.

Viď foto ako dôkaz (pictures or didn’t happen).

Momentálne je v štádiu, keď chce jesť sama, tým pádom ja ako akčná premotivovaná biomatka vymýšľam rôzne muffiny, placky alebo BROKOLICOVÉ NUGETKY. Všetko tak zdravé, ako sa len dá, samozrejme. Keďže jej strava v jasličkách je, nuž, iná ako by som ešte chcela. Netvrdím teda, že do jednoročných tlačia huspeninu s kakaom, ale keďže ja som veľký fanúšik stránky “čo jedia zdravé deti” a ich prístupu, tak ma občas chytajú mdloby, keď vidím, čo Dáni tým malým stravníkom doprajú. (Deti jedia zdravo, to áno. Ale jedia všetko. Mám podozrenie, že aj cukor. Áno. CUKOR.)

Ako keď som išla Viki naposledy po práci vyzdvihnúť a oni mi ju vychystali domov s niečím, čo by som prirovnala k pizza pagáčiku v rúčke. Nechytila som ho a nehodila s nenávistným výkrikom do kuchárky (nie, naozaj. Vážne). Som skôr zástancom princípu, že keď v jasličkách dostáva aj takéto veci, doma môže mať aj zdravšie. Takže hneď po tom, ako som predýchala, aké veci moja malá Viktorka občas zje, povolala som do boja tajného spojenca – brokolicu.

A tak vznikli aj Brokolicové nugetky (Broko McNuggets).

Recept na jednoduché brokolicové nugetky. www.barboramaviktoriu.sk

Ako vidíte, extrémne prosté. Ružičky z jednej hlavičky (surovej) brokolice pomixujeme. Zmiešame ich s múkou (ja som dala ryžovú múku a trochu strúhanky – poslúžili by aj pomleté ovsené vločky alebo akákoľvek múka, ktorú máte doma a používate), strúhaným syrom (Gran Padano u mňa) a dvoma vajíčkami. Ak dochucujete, dochuťte, ak solíte, posoľte.

Zmiešame a formujeme malé guľky, ktoré pokladáme na plech vyložený papierom na pečenie.

Pečieme cca 20 minút na 180 stupňov, podľa toho, aká zákerná je vaša rúra (+- 5 minút).

 

Páčilo sa ti? Povedz o tom ostatným:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *