Stala sa aj z teba brokolica? Diagnóza, s ktorou by mali rátať všetky tehotné.

Kým som čakala Viktoriu, celkom som sa bála, jedna z vecí, ktorej som sa dosť bála, jedna z MNOHÝCH vecí, ktorej som sa dosť bála, bolo, že mi z toho prepne. Ako mení tehotenstvo mozog? Čo keď sa zmením na ženskú, s ktorou sa môžete baviť len o tom, či sú lepšie tie nové biele alebo zelené pampersky, čo keď začnem opovrhovať všetkými bezdetnými kamarátmi (seriously, čo celé dni robia?!), čo keď prestanem chápať sarkastické (resp. akékoľvek) vtipy a vrchol môjho strachu predstavoval moment, že uverejním na internete fotku obsratej plienky alebo dieťaťa a bude mi to pripadať normálne.

Teraz, keď už je Viktoria na svete viem, že som sa bála zbytočne.

Aj viem, čo robia všetci moji bezdetní kamaráti vo voľnom čase (Spia, bože. Čo iné by robili?!). A týmto by som chcela odkázať mamičkám , že NIE.

Nie je normálne pridávať na internet fotky obsratého dieťaťa, panebože!!! Všetky matky to majú doma trikrát týždenne (denne) a všetky nematky sa len utvrdia v tom, že vám definitívne preskočilo.

Tak aký je zmysel?! Čaká vás ešte mnoho spoločných rokov s vašim potomkom. Nebojte sa, príležitostí ako, kedy a kde ho kvalitne strápniť ešte bude ojojooooj.

Týmto by som vám tiež chcela povedať, že je úplne normálne, že mozog niekedy medzi tehotenstvom a pôrodom dokončil transformáciu na brokolicu (u nás doma s láskou nazývaný „brocolli brain“). A čím dlhšie budete kojiť, tým viac bude vädnúť. (To nie je urážka, to sú moje mesiace praxe.) Takže áno, je normálne, že si nepamätáte, či ste si vyčistili zuby, je normálne nájsť šálku s kávou po dvoch dňoch v skrini a rovnako je normálne nepochopiť vtip na prvých osem vysvetlení (blondíny deväť. No offense. Bez urážky.). Na malé výpadky máme nárok. Ale aj malé brokolicové výpadky možno zvládať so cťou.

ako sa z prvorodičky stane brokolica?

Jedna moja kamarátka, nazvime ju Jarmila, mi zložila výborný kompliment. Povedala mi, že som jedna z dvoch kamarátiek, ktoré si neblokla na fejsbuku po tom, čo sa stali matkou. Ďakujem ti, Jarmila. Zároveň challenge accepted, prijímam tvoju výzvu a zakladám si mamičkovský blog.

Páčilo sa ti? Povedz o tom ostatným:

5 thoughts on “Stala sa aj z teba brokolica? Diagnóza, s ktorou by mali rátať všetky tehotné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *