Aké sú najobľúbenejšie hračky pre najmenších – týchto 5 zabaví každé dieťa!

Viktorka teplotovala (sláva jasličkám a chorobám v zimných mesiacoch), to znamenalo, že sme jeden deň strávili spolu medzi jej hračkami. To ma inšpirovalo k napísaniu tohto článku, keďže sedieť doma s chorým dieťaťom alebo počas zlého počasia, nuž… Každá matka vie, že vtedy sa tipy na hračky pre najmenších a zahranie sa zídu viac ako teplá káva. Áno, predstavte si, ženy, káva sa pije teplá. Vraj.

No a keďže v minulosti sa nám osvedčilo, že dávam fantastické a použiteľné tipy, napríklad ak riešite spánok vášho dieťaťa alebo narodeninovú oslavu, plná entuziasmu sa púšťam do ďalšieho článku! Aké su hračky pre najmenších, ktoré deti naozaj zaujmú? Ponúkam vám tipy na Viki odskúšané PLUS! Kto si počká, ten sa dočká. Na konci článku nájdete TAJNÝ BONUS (nescrollujte!!) – 5 hračiek, ktoré BEZPOCHYBY zaujmú KAŽDÉ dieťa! Tak poďme na to:

5 tipov na hračky pre najmenších | www.barboramaviktoriu.sk5 tipov na hračky pre najmenších | www.barboramaviktoriu.sk
Od narodenina
Done by Deer sloník Elphee

Ak si dobre pamätám (vysoko nepravdepodobné u prvorodičky či matky všeobecne), bol sloník Elphee od dánskej značky Done by Deer prvá hračka, ktorú som kúpila, keď som zistila, že čakám Viktorku. Čo iné kúpiť v Dánsku ako dánsky výrobok, že. Sympatický dizajn ma zaujal najprv, až neskôr som zistila, že sloníkovi môžete natiahnuť chvostík a on začne hrať príjemnú melódiu. Chvostík som naťahovala ešte v tehotenstve, neviem, či som hudbou chcela upokojiť viac seba alebo Viktoriu. Každopádne, sloník nám vyhráva dodnes a malá si už vie chvostík natiahnuť aj sama. Aj ožužlať.

5 tipov na hračky pre najmenších | www.barboramaviktoriu.sk

Od 3 mesiacov
Loptička Oball

Keď mala Viktoria tri mesiace a prvýkrát sama chytila do rúk Oball loptu a pohrkala ňou, bola som presvedčená o tom, že som porodila ďalšieho Mozarta. O tom som, samozrejme, presvedčená dodnes, akurát už som zistila, že Oball je taká skvelá hračka, že sa s ňou väčšina malých detí vie takto pekne pohrať už odmalička. Rozhodne odprúčam už do najmenších ručičiek!

5 tipov na hračky pre najmenších | www.barboramaviktoriu.sk

Od 6 mesiacov
Kocky One Two Squeeze od B. Toys

Z týchto kociek som nadšená, rovnako ako z celej ponuky značky B. Toys. Sú gumené, pestrofarebné, s obrázkami číslic a zvieratiek, takže ich využijeme aj neskôr na edukatívne účely. Zatiaľ musí stačiť, že Viktorka vie s gráciou sebe vlastnou zhodiť vežu, ktorú jej z kociek postavíme. Sú bez BPA, takže my, biomatky, nemusíme panikáriť, keď ich ratolesti začnú ožužlávať. Dodané boli v taštičke komplet z recyklovateľných materiálov. Paráda.

5 tipov na hračky pre najmenších | www.barboramaviktoriu.sk

5 tipov na hračky pre najmenších | www.barboramaviktoriu.sk
Od 9 mesiacov
Hračky z IKEA

Viktoria konečne začala objavovať čaro týchto hračiek, ktoré dostať v IKEA. Počítadlo ju absolútne fascinuje a farebnými guličkami by točila nonstop. Moju snahu o naučenie skutočného použitia počítadla zatiaľ môj malý Mozart ignoruje… Pyramídu tiež začína skúšať sama poskladať, ale momentálnymi favoritmi sú jednoznačne poháriky, na ktorých si trénuje precíznosť malej rúčky. Keby ste videli tú radosť, keď sa jej podarí trafiť pohárik do pohárika ! A tým myslím, samozrejme, moju radosť.

5 tipov na hračky pre najmenších | www.barboramaviktoriu.sk

5 tipov na hračky pre najmenších | www.barboramaviktoriu.sk

Od 12 mesiacov
Knižky z vydavateľstva Svojtka

Tieto minipédie sú kapitola sama o sebe a najradšej by som ich mala všetky. Pre nás sú veľmi praktické, keďže sme dvojjazyčná domácnosť, tak môžeme Viktorii ukazovať obrázky v knižke a každý ich popisovať svojim jazykom. Nech má z toho poriadny guláš! Keď čítame Luskáčika, Viki už má vyskúšané, ako a kde pohybovať obrázkami v knižke, takže kým ja čítam, ona ma sprevádza pohybovými efektami. Inak Svojtka vydáva úžasné knižky pre deti, odporúčam sledovať ich Instagram, kde sa pravidelne dozvedám o nových kúskoch. Momentálni favoriti, ktorí nám snáď čoskoro pribudnú do zbierky, sú táto a táto a sledujte túto!

5 tipov na hračky pre najmenších | www.barboramaviktoriu.sk

A prichádza tajný sľúbený BONUS!

Ale, ženy, úprimne. Čo si budeme klamať. Hračky môžu byť nádherné, náučné, farebné, prešpekulované… Váš potomok si aj tak nájde niečo OVEĽA LEPŠIE a zároveň OVEĽA NEVHODNEJŠIE ako vami starostlivo vybrané hračky pre najmenších (a niečo oveľa nefotogenickejšie, odpustite, ja viem brokoličiť, fotiť už je väčšinou nad moje sily). Takže, ak už ste pridlho zavretí doma, ak neviete, čím malú vyberavú dušičku zabaviť alebo ak chcete byť obľúbenou tetou (deti vás budú milovať, matky vás už nepozvú, bezdetné možno ocenia) – tu je 5 hračiek, ktoré bezpochyby zaujmú každé dieťa! U nás momentálni favoriti:

5 tipov na hračky pre najmenších | www.barboramaviktoriu.sk

A ako je to u vás? Ktoré hračky zaručene zabavia vaše deti? Rada si prečítam hračkové aj “tajné” tipy!

Páčilo sa ti? Povedz o tom ostatným:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *